Ndërlidhjet

Marina amerikane ndihmon marinarët iranianëMarina amerikane tha se ka shpëtuar gjashtë detarë iranianë në Gjirin Persik javën e kaluar.

Komanda e Flotës së Pestë në Manama tha se një anije patrullimi i ishte përgjigjur thirrjes për ndihmë nga barka iraniane në 14 maj.
Nga defektet teknike barka kishte mbetur katër ditë në det.

Inxhinerët e marinës i kishin riparuar problemet teknike, dhe barka iraniane kishte lundruar në rrugën e vet.
XS
SM
MD
LG