Ndërlidhjet

Luftime të ashpra mes forcave të NATO-s dhe militantëveKa pasur luftime të ashpra në mes të trupave të NATO-s dhe militantëve talibanë në afërsi të bazës ushtarake të Bagramit, të drejtuar nga forcat amerikane. Beteja nisi pas sulmit të talibanëve, derisa njoftohet se shtatë prej tyre janë vrarë. Pesë nga ushtarët e NATO-s janë plagosur.

Luftimet vijnë një ditë pas vrasjes së gjashtë trupave të NATO-s, mes të cilëve pesë amerikanë dhe një kanadez.
XS
SM
MD
LG