Ndërlidhjet

Rasmusen viziton KFOR-inTë premten, Këshilli Veri-Atlantik, i drejtuar nga kreu i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen do të vizitojë Kosovën.

Në delegacion do të jenë edhe kryesuesi i Komitetit Ushtarak të NATOs, Admirali Gianpaolo di Paola, dhe komandanti i Forcave të Përbashkëta Aleate të komandës në Napoli, Admirali Mark Fitzgerald. Delegacioni i NATO-s do të takohet me drejtuesit e KFOR-it për tu njohur nga afër me zhvillimet e sigurisë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG