Ndërlidhjet

Tajlandë: Dorëzohen drejtuesit e protestaveKatër drejtuesit e protestave kundër qeverisë në Tajlandë i janë dorëzuar policisë. Vendimi erdhi pasi forcat e sigurisë bastisën kampet e protestuesve dhe për pasojë humbën jetën katër persona, mes të cilëve dhe një fotograf italian.

Dhuna ka vazhduar në pjesë të tjera të Bangkokut, ku shumë ndërtesave iu është vënë zjarri, përfshi dhe një nga qendrat më të mëdha tregtare në vend.
XS
SM
MD
LG