Ndërlidhjet

Tiranë: Mbyllet greva e urisëDeputetet socialistë dhe mbështetesit e tyre ndalën greven e urise në bulevardin "Dëshmoret Kombit" në ditën e 19 të saj.

Kërkesa e bërë nga kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, gjeti dhe aprovimin e shtabit të grevës.

Në një deklarim për mediat kryeministri Sali Berisha tha se respekton opsionet e opozitës për zgjidhje.

Kryetari i PS Edi Rama konfirmoi gjithashtu gatishmërinë e forcës se tij polike për dialog, por nuk e përjashtoi gjithashtu vazhdimin e aksionit politik nëse palët nuk arrijnë në një marrëveshje.
XS
SM
MD
LG