Ndërlidhjet

Nafta rrezikon brigjet e FloridësShkencëtarët thonë se nafta që është derdhur në Gjirin e Meksikës ka hyrë në rrjedhën e fuqishme të oqeanit, e cila mund ta çojë deri në brigjet e Floridës, dhe madje në brigjet lindore të Shteteve të Bashkuara.

Agjencia Evropiane e Hapësirë tha se pamjet nga sateliti tregojnë se njolla e naftës është tërhequr në thellësi të oqeanit.

Agjencia amerikane që mbikqyr derdhjen e naftës tha se megjithate nafta mund të avullohet përpara se të arijë në brigjet e Floridës.
XS
SM
MD
LG