Ndërlidhjet

Grevë e përgjithshme në GreqiSindikatat në Greqi sot protestojnë kundër masave të kursimit të qeverisë me një grevë të përgjithshme, e cila pritet ta paralizojë pjesën më të madhe të sektorit publik, anijet, trenat dhe transportin publik.

Një marsh i protestës është planifikuar të mbahet në Athinë, ku policia është përgatitur për dhunë.

Tre vetë e humbën jetën gjatë grevës së përgjithshme në 5 maj, kur dhjetra mijë njerëz protestuan kundër masave të qeverisë.
XS
SM
MD
LG