Ndërlidhjet

Hillari Klinton në turne në AziKonkluza e komisionit hetues ndërkombëtar se Korea Veriore e ka fundosur luftanijen jugkoreane "Cheonan" është arsyeja kryesore që Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton të premten do ta fillojë turnen në Azinë lindore, njoftoi Departamentit i Shtetit.

Kjo do të jetë tema qendrore në bisedimet me liderët kinezë, nga të cilët Klinton do të kërkojë "vlerësimet" dhe reagimet ndaj konkluzave të komisionit hetues ndërkombëtar, ka thënë Kurt Kempbell, ndihmës i sekretares së shtetit për Azinë.


XS
SM
MD
LG