Ndërlidhjet

Vidhen piktura nga Muzeu i Parisit


Policia tha se pesë piktura, përfshirë kryevepra të Pikasos dhe Matisit, janë vjedhur nga muzeu i Parisit. Një zyrtar i policisë tha se sot është raportuar për mungesën e pikturave në Muzeun e Artit Modern.

Pikturat ishin të Pablo Pikasos, Henri Matisit, Fernande Legerit etj. Vlera totale e tyre thuhet të ketë qenë rreth 500 milionë dollarë.

XS
SM
MD
LG