Ndërlidhjet

Musharaf planifikon të kthehet në PakistanIsh presidenti pakistanez, Pervez Musharaf, deklaroi se ka filluar të planifikojë kthimin në Pakistan dhe po sheh mundësinë e rihyrjes në politikë. Musharaf, në një intervistë për mediat amerikane, nuk pranoi të saktësonte se çfarë posti synonte por shtoi se “do të vendoset me kohë nëse do të garojë për kryeministër apo për president”.

Musharaf ka jetuar në Londër, që kur dha dorëheqjen si president në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG