Ndërlidhjet

Komision dypartiak për naftën në Gjirin e MeksikësPresidenti amerikan, Barak Obama, do të emërojë senatorin Bob Graham dhe ish kreun e Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Uilliam Reilli për të drejtuar komisionin që do hetojë derdhjen e naftës në Gjirin e Meksikës.

Komisionini është dypartiak dhe do të hetojë detajet e asaj që mund të jetë katastrofa më e keqe mjedisore në SHBA. Të dy bashkëdrejtuesit kanë qenë në krye të komisioneve të ngjashme dhe në të shkuarën.
XS
SM
MD
LG