Ndërlidhjet

Rënia e Afganistanit, do pasohej nga PakistaniTërheqja e nxituar e trupave nga Afganistani do të mund të kontribuojë në rrënimin e vendit, tha ministri gjerman i Mbrojtjes. Karl Teodor Gutenberg tha për mediat gjermane se “nëse bie Afganistani, do të bjerë dhe Pakistani. Ky i fundit është vend që ka armë bërthamore”. “Nuk do të doja armë bërthamore në duart e terroristëve”, shtoi Gutenberg.

Gjermania ka 4500 trupa në Afganistan, në kuadër të misionit të NATO-s.
XS
SM
MD
LG