Ndërlidhjet

Berisha: Po hapjes së kutive të dokumentacionit zgjedhorShumica qeverisëse është e gatshme që të hapen kutitë e dokumentacionit zgjedhor, derisa për hapjen e kutive të votimit duhet të respektohet ligji dhe kushtetuta. Deklarata u bë nga kryeministri i Shqipërisë për mediat vendore.

“Përveç Kushtetutës, ligjeve dhe vendimeve të gjykatave, lëshoj në çdo pikë” është shprehur Berisha.

Qëndrimi i ri i kryeministrit Sali Berisha duket të jetë rezultat i takimit të Strasburgut.
XS
SM
MD
LG