Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten tre ushtarë ndërkombëtarëNATO-ja njofton se tre ushtarë ndërkombëtarë dhe një civil afgan kanë humbur jetën si rezultat i dy sulmeve të ndara të kryengritësve. Nuk jepen detaje mbi kombësinë e ushtarëve të vrarë.

Vrasjet e sotme e çojnë në 215 numrin e ushtarëve ndërkombëtarë të vrarë në Afganistan gjatë këtij viti.
XS
SM
MD
LG