Ndërlidhjet

Kirgizia akuzon agjencitë e huaja për përgjimNjë zyrtar i lartë i Kirgizisë akuzoi sot një numër shërbimesh të huaja sekrete për përgjimin e qeverisë së përkohshme.

Kazakistani, Uzbekistani, Rusia dhe SHBA “po na dëgjojnë” tha zëvendës kryeministri i parë, Almazbek Atambajev, në një konferencë në Bishkek.

Ai nuk paraqiti prova për pretendimet e tij për përgjime.

Komentet e tij vijnë në kohën e akuzave të shtuara për korrupcion në radhët e qeverisë, përfshirë dhe Atembajevin.
XS
SM
MD
LG