Ndërlidhjet

Koalicioni qeverisës fiton zgjedhjet në Mal të ZiPartia malazeze në pushtet e kryeministrit Millo Gjukanoviq ka fituar vetë dhe në koalicion me partitë tjera më së shumti vota në 12 nga 14 komunat në Mal të Zi.

Në kryeqytetin Podgoricë, partia në pushtet do të detyrohet të bëjë koalicion me partinë Socialdemokrate.

Opozita e bashkuar, e cila i ka fituar zgjedhjet në një komunë, e akuzoi pushtetin për manipulimin e listave zgjedhore.
XS
SM
MD
LG