Ndërlidhjet

Arrestohen 7 për sulmin në KabulAutoritetet e Afganistanit thanë se kanë arrestuar shtatë njerëz për ndërlidhje me sulmin vetëvrasës me atutomjet bombë në 18 maj në Kabul, ku u vranë 18 njerëz.

Raportohet se të shtatët janë arrestuar në operacione të ndara javën e kaluar.

Në sulmin e së martës u vranë gjashtë ushtarë të NATO-s, përfshirë tre kolonelë amerikanë dhe një kolonel kanadez.
XS
SM
MD
LG