Ndërlidhjet

Jemen: Rrëmbehen dy turistë amerikanëZyrtarët e sigurisë thanë se pjesëtarë të armatosur të një fisi kanë rrëmbyer sot dy turistë amerikanë në Jemen dhe kanë kërkuar lirimin e një pjesëtari të fisit nga burgu.

Ambasada amerikane në Sana tha se po punon me autoritetet e Jemenit për ta zgjidhur situatën.

Zyrtarët thanë se një burrë dhe një grua u rrëmbyen në provincën Hudajdah në perëndim të kryeqytetit Sana.
XS
SM
MD
LG