Ndërlidhjet

Indi: Gabimi njerëzor shkaktar i rrëzimit të aeroplanitShkaku i rrëzimit të aeroplanit në Indi, ku e humbën jetën 158 vetë, mund të jetë gabimi njerëzor, deklaroi ministri i Indisë, Praful Patel.

Ai i tha rrjetit CNN se se kushtet klimatike dukeshin absolutisht normale në kohën kur aeroplani Boeing 737-800 duhej të aterojë.

Nga 166 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit, vetëm tetë mbijetuan.
XS
SM
MD
LG