Ndërlidhjet

Obama: SHBA e Kina të nxisin rritjen e balancuarPresidenti amerikan, Barak Obama tha se Shtetet e Bashkuara dhe Kina mund të bashkëpunojnë më mirë për të arritur një baraspeshë në rritjen globale. Komentet e Obamas u bënë në kohën kur përfaqësuesit e të dy vendeve po zhvillojnë bisedime strategjike në Pekin.

Sekretari amerikan i Thesarit, Timothi Gartner, në Pekin kërkoi nga zyrtarët kinezë të bashkëpunojnë për të zvogëluar pengesat tregtare dhe për të zhvilluar një ekonomi globale më të balancuar.
XS
SM
MD
LG