Ndërlidhjet

Trazira në Xhamajkë, katër të vdekurUshtarë e policë po përleshen me mbështetësit e drejtuesit të një rrjeti të trafikut të drogës në Kingston, kryeqyteti i Xhamajkës. Së paku katër persona janë vrarë, përfshi dy policë dhe një ushtar.

Kryeministri Golding ka deklaruar gjendjen e jashtëzakonshme në disa pjesë të kryeqytetit.

Tensionet filluan kur qeveria njoftoi se do t’i dorëzonte autoriteteve amerikane Kristofer Dudu Kok, i akuzuar për trafik droge dhe organizim bandash.
XS
SM
MD
LG