Ndërlidhjet

Turqi: Rrëzohet autobusi me turistë rusëNjë autobus, që transportonte turistë rusë është rrëzuar në lum, duke shkaktuar vdekjen e 16 personave dhe plagosjen e 25 të tjerëve.
Turistët po udhëtonin nga Antalia drejt pjesës qëndrore të Turqisë.

Punonjësit e shpëtimit po punojnë për të nxjerrë të plagosurit dhe kufomat nga vendi i aksidentit.
XS
SM
MD
LG