Ndërlidhjet

Bagdad: 14 të vrarë në grabitjetTë paktën 14 njerëz janë vrarë kur një grup grabitësish kreu disa plaçkitje në argjendaritë e Bagdadit.

Ministria e brendshme tha se në mesin e viktimave janë 11 pronarë të shitoreve që gjenden në rrugën e njëjtë.

Ministria tha se plaçkitësit i kanë vrarë pronarët dhe pastaj kanë hedhur bomba në dyqanet.

Kriminelët janë ende në arrati.

XS
SM
MD
LG