Ndërlidhjet

Afganistan: 15 të huaj në aeroplanin e rrëzuarZyrtarët afganë thanë se 15 të huaj kanë qenë në aeroplanin e vogël i cili u rrëzua në malet Hindu Kush javën e kaluar.

Në mesin e udhëtarëve ishin tre britanikë, tre amerikanë dhe tre turq, ndërsa gjashtë anëtarët e ekuipazhit ishin pakistanezë dhe taxhikë.

Aeroplani kishte 44 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit kur u përplas në faqen e malit, dhe askush nujk e mbijetoi fatkeqësinë.
XS
SM
MD
LG