Ndërlidhjet

Xhamajkë: Kryeministri zotohet të vendosë rendinKryeministri i Xhamajkës Brus Golding u zotua të vendosë rendin dhe ligjin në kryeqytetin Kingston, pas vdekjes së të paktën 31 njerëzve në ofenzivën kundër një trafikanti të njohur droge.

Tensionet u rritën pasi qeveria njoftoi se do t’i dorëzonte autoriteteve amerikane Kristofer Dudu Kok, i akuzuar për trafik droge dhe organizim bandash.

Njoftohet se shumica e viktimave janë civilë.
XS
SM
MD
LG