Ndërlidhjet

Eurovizion: Juliana Pasha finalisteKëngëtarja shqiptare Juliana Pasha është kualifikuar në mbrëmjen finale të këngës së Eurovizionit 2010 në 29 maj.

Juliana rrëmbeu duartrokitjet e shumë spektatorëve me këngën “Nuk mundem pa ty”, që është një kompozim i Ardit Gjebresë dhe Pirro Çakos.

Për herë të parë Shqipëria u përfaqësua në Eurovizion nga Anjeza Shahini, e cila u rendit e shtata në finalen në Stamboll.
XS
SM
MD
LG