Ndërlidhjet

Borchardt: Situata ndikon në proceset integruese të Shqipërisë


Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Bernd Borchardt, deklaroi për mediat lokale, se Bashkimi Evropian është i shqetësuar për situatën politike në Shqipëri.

Sipas tij, “Shqipëria ndodhet në momente të rëndësishme” dhe “pranë afrimit me BE-në”.

Por, ambasadori gjerman theksoi se, “situata aktuale politike ndikon në proceset integruese” të Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG