Ndërlidhjet

Pakistan: 40 militantë të vrarëNga sulmet ajrore të ushtrisë pakistaneze janë vrarë 15 militantë në rajonin kufitar mes Pakistanit e Afganistanit. Burimet zyrtare në Islamabad thanë se sulme ndaj caqeve të militantëve ka pasur dhe gjatë natës. Nga një sulm i tillë, në rajonin e Orakzait, u vranë 25 militantë të dyshuar.

Kjo e çon në 40 numrin e militantëve të vrarë në Pakistan gjatë 24 orëve të fundit.
XS
SM
MD
LG