Ndërlidhjet

Ban: Pakti me Iranin mund të jetë pozitivMarrëveshja e arritur me Iranin me ndërmjetësimin e Brazilit dhe Turqisë lidhur me programin bërthamor të Teheranit, mund të jetë një hap pozitiv, tha Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara. Marrëveshja është pritur me dyshim nga vendet perëndimore.

Pasurimi i uraniumit nga ana e Iranit ka krijuar mosbesim ndaj qëllimeve të Teheranit, tha Ban gjatë një takimi në Rio de Zhaniero.
XS
SM
MD
LG