Ndërlidhjet

UEFA paraqet sistemin e ri të arbitraveNdeshjet e kupës së kampioneve dhe ndeshjet kualifikuese për sezonin tjetër të Euro 2012 do të përfshijnë dhe dy arbitra anësorë.

Sistemi i ri i UEFA-s parasheh dy arbitra që do të qëndrojnë pas çdo porte, të cilët do të ndihmojnë arbitrat në fushë për të përcaktuar saktësisht zonën e penalltisë, apo rastet kur topi shkel vijën. Sistemi i ri mund të përqafohet nga kampionatet kombëtare mbi baza vullnetare.
XS
SM
MD
LG