Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten katër policëPersona të armatosur kanë vrarë katë oficerë policie gjatë sulmit të sotëm ndaj një makine të forcave të rendit. Sulmi ndodhi në qytetin Kueta të Pakistanit.
Incidentet e dhunshme janë shtuar në Kueta dhe në përgjithësi në rajonin e Baluçistanit, që është kufi me Afganistanin dhe Iranin.

Forcat pakistaneze të sigurisë prej kohësh janë përfshirë në përleshje të armatosura me militantët.
XS
SM
MD
LG