Ndërlidhjet

Afganistani: Nga përleshjet - policë dhe militantë të vrarë


Militantët kanë vrarë pesë policë afganë, pas sulmit me bombë kundër kovojit të tyre dhe të shtënave me armë në provincën Paktia, në lindje të Afganistanit.

Një zyrtar lokal tha se nga sulmi, që ndodhi mbrëmë, u vranë edhe dy militantë, pasi pjesëtarët e policisë ishin përgjigjur me zjarr dhe NATO-ja kishte ndërmarrë sulme ajrore.
XS
SM
MD
LG