Ndërlidhjet

Çeki: Pëfunduan zgjedhjet parlamentare


Vendvotimet në Repubkiën Çeke, që ishin hapur dje, janë mbyllur sot në orën 14. Të drejtë vote kishin më se 8 milionë vetë.

Raportohet se afro tetë parti kanë gjasë për të fituar vende në Parlamentin me 200 anëtarë.

Çekia është anëtare e Bashkimit Evropian dhe e NATO-s.
XS
SM
MD
LG