Ndërlidhjet

Gjermania, fituese e Eurovizionit


Gjermania është fituese e Festivalit Evropian të Këngës, me baladën “Satellite”, të kënduar nga 19-vjeçarja Lena.

Këngëtarë nga 25 shtete konkurruan për çmimin e Eurovizionit, që është gara më e madhe e këngës në Evropë si dhe një nga ngajrjet më të shikuara në botë.

Shqipëria, e përfaqësuar me këngën “It’s all about you”, të kënduar nga Juliana Pasha, është radhitur në vendin e 16-të.
XS
SM
MD
LG