Ndërlidhjet

Ekzekutohet me vdekje sulmuesi i fëmijëve


Autoritetet kineze kanë ekzekutuar me vdekje sulmuesin, i cili në prill të këtij viti kishte plagosur me thikë 29 fëmijë të një kopshti dhe tre persona të rritur, njoftoi agjencia Sinhua.

Gjykata kishte shpallur fajtor Su Jujuan për tentativë vrasjeje dhe e kishte dënuar me vdekje.

Gjatë dy maujve të fundit, në Kinë kanë ndodhur 5 sulme të ngjashme nëpër shkolla, nga të cilat janë vrarë 17 veta dhe janë plagosur 50 të tjerë.
XS
SM
MD
LG