Ndërlidhjet

Guatemalë: Nga stuhia tropikale u vranë 101 vetë


Zyrtarët thonë se stuhia e parë tropikale këtë sezon ka shkaktuar vdekjen e së paku 101 njerëzve në gjithë Amerikën Qendrore.

Stiuhia Tropikale, Agatha, poashtu ka detyruar mijëra njerëz që të largohen nga shtëpitë e tyre, për shkak të reshjeve të mëdha në Guatemalë, El Salvador, Honduras dhe Meksikë.

Më së shumti njerëz, 82, kanë humbur jetën në Guatemalë.
XS
SM
MD
LG