Ndërlidhjet

Izrael: U vranë dy militantë palestinezë


Ushtria e Izraelit tha se militantët nga Gaza kanë kaluar kufirin dhe kanë hyrë në Izrael, me ç’rast kanë shkëmbyer të shtëna me trupat izraelite.

Izraeli thotë se dy militantë janë vrarë.

Ky incident ndodhi në periudhën e ngritjes së tensioneve pas sulmit izraelit kundër flotës së anijeve humanitare, me ç’rast janë vrarë së paku 9 aktivistë pro palestinezë.

Policia e Izraelit sot ka ngritur bariera brenda Izraelit, pas raporteve për inflitrim në Gaza.
XS
SM
MD
LG