Ndërlidhjet

Aktivistë evropianë thonë se janë keqtrajtuar nga izraelitëtAktivistët evropianë që u liruan pasi komandot izraelite u vërsulën në anijet e tyre, thanë se kanë parë që aktivistët pro-palestinezë janë rrahur, janë qëlluar me plumba gome dhe i janë nënshtruar shokut elektrik nga forcat izraelite.

Aktivistët grekë thanë se keqtrajtimit iu nënshtruan edhe aktivistët që nuk u rezistuan forcave izraelite.

Ata poashtu thanë se janë detyruar të nënshkruajnë deklarata që nuk i kuptonin, në gjuhën hebraike, përpara se të liroheshin nga autoritetet izraelite.
XS
SM
MD
LG