Ndërlidhjet

Rusia dhe BE nuk bien dakord për heqjen e vizaveRusia dhe Bashkimi Evropian nuk kanë arritur të merren vesh për afatet për heqjen e vizave.

Në konferencën e përbashkët në Rostov në Don pas takimit BE-Rusi, presidenti Dimitri Medvedev deklaroi se çështja nuk duhet të politizohet, dhe se kur është fjala për vizat, duhet kuptuar strukturën e BE-së.

Ai tha se Rusia është e gatshme për bisedime dypalëshe me vendet anëtare mbi çështjen e sigurisë, e cila është e ndërlidhur me heqjen e vizave.
XS
SM
MD
LG