Ndërlidhjet

Dagestan: Vriten dy oficerë të sigurimit rusAutoritetet e Rusisë thanë se dy njerëz janë vrarë dhe dy janë plagosur kur militantët i sulmuan oficerët e shërbimit të sigurimit (FSB) gjatë një bastisjeje në rajonin e Dagestanit.

Raportohet se oficerët po bënin kërkime në një pyll, kur u sulmuan nga militantët pasditen e të hënës.

Dagestani është pjesë e rajonit të trazuar rus të Kaukazit verior.
XS
SM
MD
LG