Ndërlidhjet

Gjermani: Tre të vdekur nga bomba e Luftës II Botërore


Tre anëtarë të ekipit të deminimit kanë humbur jetën dhe gjashtë veta të tjerë janë plagosur në qytetin Goettingen të Gjermanisë, nga shpërthimi i një bombe të Luftës së Dytë Botërore, derisa ekipi po përpiqej ta çaktivizonte atë.

Bomba u zbulua gjatë ndërtimit të një stadiumi të ri sportiv. Rreth 7 mijë njerëz ishin të evakuuar në momentin kur ndodhi shpërthimi.
XS
SM
MD
LG