Ndërlidhjet

Londër: Pesë të vrarë nga të shtënat


Kryeministri britanik, David Cameron, tha se të paktën 5 njerëz kanë humbur jetën nga të shtënat që ndodhën në një pjesë rurale të Anglisë.

Duke folur para ligjvënësve, Cameron tha se ndjen keqardhje “që një numër njerëzish kanë humbur jetën”.

Policia njoftoi se ka gjetur trupin e sulmuesit të dyshuar, taksistit 52-vjeçar Derick Bird. Pranë trupit të tij po ashtu është gjetur dhe një armë.

Mbajtja e armëve në Britani është e rregulluar me ligj.
XS
SM
MD
LG