Ndërlidhjet

Mandela në Kampionatin Botëror të Futbollit


Afrika e Jugut ka bërë të ditur se ish-presidenti Nelson Mandela do të marrë pjesë në hapjen e Kupës Botërore dhe në takimin final.

Zëdhënësi i Kongresit Kombëtar, Jackson Mthembu, tha se Afrika e Jugut është “shumë e gëzuar që do të vijë Madiba”, duke iu referuar Mandelës me emrin e tij tradicional të klanit.

“Magjia Madiba do të shtojë entuziazmin”, ka thënë ai.

Njoftimi i sotëm vjen pas shqetësimeve se Mandela, 91-vjeçar, s’do të jetë në gjendje të mirë për të marrë pjesë në Kupën Botërore.

Kampinati boëtror në futboll nis më 11 qershor.
XS
SM
MD
LG