Ndërlidhjet

SHBA zgjërojnë operacionet kundër Al KaidësAdministrata e Shteteve të Bashkuara e ka zgjëruar dukshëm dislokimin e forcave ushtarake për operacione speciale në botë kundër Al Kaidës dhe grupeve tjera militante.

E përditshmja “Washington Post” citoi zyrtarë të kenë thënë privatisht se njësitet për operacione speciale tash janë shpërndarë në 75 vende, krahasuar me 60 vende në fillim të vitit.

Raportohet se ekipet operojnë në Jemen dhe gjetkë në Lindjen e Mesme, Afrikë dhe Azinë Qendrore.
XS
SM
MD
LG