Ndërlidhjet

Turqia do t'i 'reduktojë' lidhjet me IzraelinZyrtarët e Turqisë thanë se Ankaraja është "serioze" rreth reduktimit të lidhjeve me Izraelin pas incidentit të së hënës në flotiljen humanitare që transportonte ndihma humanitare në Gaza, ku u vranë nëntë vetë, shumica shtetas turq.

Zëvendës kryeministri Bulent Arinxh i tha parlamentit se "nuk do të fillojë bashkëpunimi i ri dhe se marrëdhëniet me Izraelin do të reduktohen".
XS
SM
MD
LG