Ndërlidhjet

Koreja e Jugut i dorëzon ankesën Këshillit të Sigurimit


Ambasadori i Koresë së Jugut në Kombet e Bashkuara, Park In-kook, i ka dorëzuar zyrtarisht OKB-së ankesën në lidhje me fundosjen e luftanijes jug-koreane nga Koreja e Veriut, me ç’rast humbën jetën 45 marinarë.

Letra e Koresë së Jugut i bën thirrje Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara që të merret me këtë çështje dhe të përgjigjet “në mënyrë korrekte për seriozitetin e situatës”.
XS
SM
MD
LG