Ndërlidhjet

Gaza: Hamasi mbyll disa shoqata bamirëse


Qendra palestineze për të drejtat e njeriut tha sot se forcat e sigurisë së Hamasit kanë mbyllur gjashtë shoqata bamirëse dhe qytetare në Gaza.

Përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara, Robert Serry, i bëri thirrje Hamasit që të pushojë me “hapat e tillë represivë”.
XS
SM
MD
LG