Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi me bombë, tre të vrarë


Nga një sulm me bombë në pjesën jugore të Afganistanit, sot janë vrarë një polic dhe dy civilë.

Një zyrtar lokal në Panjwai, në provincën Kandahar, tha se makina e policisë ishte goditur nga bomba, ndërsa civilët u vranë pasi makina e tyre po kalonte në afërsi të eksplodimit.
XS
SM
MD
LG