Ndërlidhjet

Qipro: Gazetarët protestojnë për kushtet në studioPersoneli i lajmeve në transmetuesin shtetëror të Qipros e ka ndërprerë punën të hënën për shkak të kushteve të këqija, si era e keqe në studiot dhe mizat e shumta.

Një anëtar i personelit, i tha agjencisë Reuters nën kushte anonimiteti se kolegët e tij të televizionit po kërkonin “vend të denjë dhe të sigurtë për punë”.
XS
SM
MD
LG