Ndërlidhjet

SHBA: Obama e viziton bregun e Gjirit


Presidenti ameirkan, Barak Obama, do ta vizitoj përsëri bregun e Gjirit, javën e ardhshme, për t’i inspektuar përpjekjet për ndaljen e rrjedhjes së naftës nga një pus i dëmtuar i kompanisë BP në Gjirin e Meksikës.

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se zoti Obama, gjatë turneut dyditësh, do ta vizitoj Misisipin, Alabamën dhe Floridën.

Së fundit, kompain BP tha se po tubonte më tepër naftë nga pajisja e dëmtuar, derisa shkencëtarët amerikanë po përpiqen të vlerësojnë se çfarë sasie e naftës ende po rrjedhë.
XS
SM
MD
LG